Napište mi 🙂

pribehy@i-chameleon.cz

Jmenuji se Andrea Fischerová a narodila jsem se v r. 1977 ve znamení raka. Někdy mám pocit, že mým znamením měl být chameleon - divotvorná bytost naplňující můj život fantazií, proměnami, růzností hlasů a jazyků a neustálým přelétáním ze světa skutečnosti do světa fantazie a zase zpátky.

Napsala jsem dvě knihy, Posel (Aula, 2011) a Dům v Orionu (Eroica, 2012). Povídkový cyklus Samoty a román Receptura právě vznikají.

Od narození svých dětí se věnuji pohádkám. Asi jako každý rodič. A nechávám se provázet verši, které se mnou vždy byly a vždy budou. Když je možné přivřít oči, vzlétnout nad tenhle svět a vytvořit pohádkový příběh či veršovanou sloku, je vlastně pořád ještě dobře, protože fantazie nasazuje křídla a živí naději.

V roce 2015 jsem založila web www.i-chameleon.cz a - stejně jako v pohádkách, které mají vždy nějaké pokračování, i když už se o něm v knize nedočteme - se nechávám vést zvědavostí a otázkou "Jak to bude dál?"

Odpověď není jistá, a přesto odpovědí není nevím. Je to cesta jako každá jiná, po které jde člověk poprvé. Ta cesta je plná nadechnutí a vydechnutí, naděje i bezmoci, a situací, které berou dech - ať už svou krásou nebo svou vražedností. 

POSLEDNÍ ČLÁNKY NA BLOGU

"To je naše."

Bydlela ve vedlejším domě a moc jsme toho o ní nevěděli. Bylo jí kolem šedesáti a žila…

celý článek

Šedé, zamračené strašidlo

Někdy si slova vyřčená v hněvu představuji jako šedé, zamračené strašidlo, které vylétne člověku z pusy a letí a…

celý článek

Fantazie: když růžové tričko je závojem z křídel plameňáků

Co dělat, když má naše dítě fantazii? Myslím nejen to, že je hravé a že si rádo…

celý článek