i-CHAMELEON

pohádkový svět pro malé i velké chameleony

E-příběhy

Pohádkový svět pro malé i velké chameleony nabízí příběhy pro děti - a ty příběhy mají schopnost nasadit dětem křídla fantazie. Jde o zcela obyčejné, klidné, skutečné příběhy o zcela obyčejných dětech, které v sobě však zahrnují i něco víc. Stačí jeden element a z obyčejného vyprávění se stane vyprávění pohádkové. Příběhy jsou specifické tím, že v sobě obsahují silné motivy ze světa zvířat a rostlin. Vytvářejí v dětské mysli obrazy, které pohladí a jsou velmi laskavé. Navracejí dětskou fantazii tam, kde je dětem nejlépe a kde se děti, víc než dospělí, cítí propojené se vším kolem nás - navracejí děti do přírody a do krajiny, kde se odehrává neviditelný, nekonečný život. Každý příběh v sobě navíc obsahuje nějaké ponaučení o světě živočichů, ať už jsou to kočky, veverky, světlušky, zajíci či králíci.

Příběhy psané kočičím fouskem

6 příběhů volně ke stažení!

I. Mňoukání v hromádce mokrého listí

II. Cinka není kočka domácí

III. Malá veverka a její cesta domů

IV. Světélka ve tmě

V. Kdo to tady dupe?

VI. Není zajíc jako zajíc

První dva příběhy vypráví o dvou malých dětech, Kájce a Honzíkovi, do jejichž života vstoupí malé kotě, z kterého velmi brzy vyroste moudrá, klidná a ... kouzelná kočka Cinka. Cinka má totiž jednu výjimečnou vlastnost, díky níž se propojí svět lidí a zvířat. V třetím a čtvrtém příběhu Cinka prožije svůj první den venku a z dobrodružné cesty se vrátí ... až když na krajinu padne noc. Víte např., jestli veverky žijí ve skupinách nebo jestli jsou spíš samotářky? A jak je to se světluškami? Létají všechny - samičky i samečci? To všechno se z příběhů dozvědí vaše děti (i vy 🙂 V pátem a šestém příběhu se Cinka setká se dvěma zajíci. Se dvěma trochu zvláštními zajíci, kteří jsou sice nerozlučnými kamarády, ale jedna věc jim pořád vrtá hlavou. A je schopna je rozhádat a honit po cestách i necestách do úmoru. Cinka si naštěstí i tentokrát ví rady.

a fantazie může vzlétnout!

Příběhy jsou volně ke stažení. Zadejte svoji emailovou adresu do formuláře níže a příběhy vám na ni budou okamžitě zaslány.

Od obrazu ke slovu a zase zpátky

V pohádkovém světě pro malé i velké chameleony nikdo neonemocněl rýmou, a tak se tu zvesela rýmuje 🙂 Kočka, kůň, labuť nebo datel - na každém rohu na nás vykukuje něco, co bychom si měli velmi pozorně prohlédnout, pohrát si s tím a klidně tomu dát jiný tvar, jinou formu. Jako ti správní CHAMELEONOVÉ. A tak vznikl nápad vytvořit hravý veršovaný projekt OD OBRAZU KE SLOVU A ZASE ZPÁTKY. Po pravdě, Hrubín to není. Je to prostě něco jiného 🙂

A NAVÍC JE TU VEŘEJNÁ VÝZVA!!!

Máte-li ve svém archivu fotografii jakéhokoli živého tvora (kromě člověka) obývajícího naši planetu a nejlépe střední Evropu, pošlete mi ji. Dokud neonemocním rýmou, ráda si s Vaší fotografií zarýmuju a udělám z ní součást tohoto projektu. Fotografie zasílejte na adresu pribehy@i-chameleon.cz